REFLEKSJE PO…

czerwiec  2015r .

Spotkanie autorskie z Danuta Kamizelską- Langpap

Danuta Kamizelska-Langpap jest dojrzałą kobietą, lecz początkującą autorką książek. Jak na razie na jej dorobek składają się dwie książki. Pierwsza – „Pożegnania i powroty” – jest zbiorem różnych opowiadań dotyczących ludzkiego życia. Druga natomiast – „Mieć swoje miejsce na Ziemi” – jest powieścią obyczajowo-sensacyjną.

W książce opowiedziana jest historia o dzielnicy zwanej Wyspą, która jest miejscem, gdzie powstają grupy przestępcze, więc władze miasta postanawiają zorganizować konkurs w celu uczynienia z niej miejsca bezpiecznego. Rywalizację wygrywa Alicja Polańska, znana i ceniona architekt, która zamierza podjąć się tego wyzwania. Powieść jest historią o trudnym dzieciństwie, miłości, zdradzie i marzeniach. Dotyczy problemów, z którymi borykają się zwykli ludzie oraz ukazuje potrzebę walki ze złem i realizacji własnych marzeń.

Autorka, opowiadając o swojej książce, stwierdziła, że pisząc ją, wzorowała się na budowie Gdańska, wcieliła się w postać głównej bohaterki. Czerpała z własnego doświadczenia, gdyż była dawniej projektantką wnętrz i przewodniczką turystyczną po Gdańsku. Danuta Kamizelska-Langpap, pisząc „Mieć swoje miejsce na Ziemi”, korzystała z porad humanistów i swoich najbliższych. Zapisała się również na warsztaty pisarskie, gdzie ciągle doskonali swoje rzemiosło. Pani Danuta zwierzyła się, że od dziecka marzyła, aby napisać książkę. Została nawet wyróżniona w ogólnopolskim konkursie poetyckim, jednakże bardziej zaciekawiło ją pisanie prozą niż wierszem.

Obecnie autorka planuje napisać kolejną książkę będącą kontynuacją jej drugiej powieści.

Matylda Tereszkiewicz

30.03.2015 r.

Wsłuchuję się w poezję pani Gabrieli Szubstarskiej i widzę kolory morza,błękit nieba i smak życia .Słyszę smutek, widzę czerń i noc. A łzy czuję . Trudno mówić o refleksyjnej poezji poetki, więc powiem słowami G. Szubstarskiej „słowom nic do tego”.

Spotkanie z poetką 26 marca było ciepłem i tajemnicą.

mile zaskoczona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>